Kombinácia najvyspelejšej technológie trubíc Thermomax s priamym prietokom a jedinečnej segmentovej konštrukcie zberača je revolučnou zmenou v solárnych systémoch pre vykurovanie a ohrev vody


Inštalácia nemôže byť jednoduchšia
1
1. nasuňte trubicu
2
2. sklopte trubicu
3
3. zaklapnite trubicu

Varisol prináša výhody pre každého

Kombináciou špičkového polymérového materiálu a unikátnej „zaklapávacej“ konštrukcie vznikol produkt, ktorý sa ľahko objednáva, skladuje, dopravuje a inštaluje a prináša tak rad výhod všetkým:

  • Projektantom umožňuje systém VARISOL presnú voľbu výkonu kolektora a nenúti ich ku kompromisom obvyklých pri tradičných kolektoroch s pevným počtom trubíc.

  • Veľkoobchodom umožňuje systém VARISOL znížiť veľkosť skladových zásob ako aj eliminuje množstvo nízkoobrátkových skladových položiek akými sú okrajové veľkosti tradičných zberačov.

  • Montážnym firmám umožňuje systém VARISOL ľahkú, rýchlu a bezpečnú montáž až na mieste vlastnej inštalácie bez nutnosti manipulácie s ťažkými a neskladnými dielami.

  • Užívateľom umožňuje systém VARISOL minimalizovať zriaďovacie náklady na solárny systém pri zachovaní ľahkej možnosti jeho postupného rozširovania.

Systém VARISOL vyrábaný spoločnosťou Kingspan SOLAR je už od začiatku šetrný k životnému prostrediu, predovšetkým vďaka použitiu húževnatého polyméru na segmenty zberača. Tento materiál je 100% recyklovateľný a v porovnaní s tradičnou mosadzou a meďou je energeticky nenáročný ako na výrobu, tak na distribúciu.